Anasayfa


     BASKI TEKNİKLERİMİZ

   
Ürün Kodu : 1
Üretici : GİMTEKS
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

DİJİTAL BASKI: Kelime anlamı itibari ile baskının bilgisayar destekli dijital ortamlarda yapılması demektir. Biraz daha açıklarsak dijital baskı:Son yıllarda geliştirilmesine hız verilen hassas dijital ortamların birden çok sağlayıcı desteğiyle dijital ortamda üretilerek bez kumaş naylon vb. yüzeylere yazılma işini yapan alet iş gücü sonucunda ortaya ürün çıkarma işine denir. Dijital Baskı nerelerde kullanılır? Günümüzde dijital baskı işi birçok alanda hizmet vermektedir. Özellikle reklamcılık promosyon ajanslar reklam ajansları çeşitli kumaş tekstil bayrak firmaları büyük firmaların yan sanayi kolları artık dijital baskı kullanmak durumundadırlar. Kullanım alanları son yıllarda o kadar çok artmıştır ki dijital baskı ortamı birbirine bağımlı birçok sektör meydana getirmiştir. Yapımı haftalar alan bir bill board artık bilgisayardan maille gönderiliyor bu maili alan dijital baskı firması gerekli yapıyı hazırladıktan sonra dakikalar içinde dijital baskı işini gerçekleştiriyor

 

SÜBLİMASYON BASKI: Sublimasyon Nedir? Sublimasyon; Maddenin ısı uygulandığında katı halden- aradaki sıvı hali atlayıp-gaz haline geçmesidir. Sublimasyon baskı mürekkebi çok özel bir mürekkep olup, polyester malzemenin içine hapsolmuş olmasından ötürü,baskı, malzemenin yüzeyinde değildir, içine işler.Bu da dayanıklılığı beraberinde getirir. Baskı çizilmez,yıpranmaz veya çıkmaz. Uzun süre renk canlılığını korur.

 

FLEX-FLOK BASKI:

Flok baskı;Forma baskısının yapıldığı mümkün baskı çeşitidir. Kadifemsi yapıya sahip olan tekstil için kullanılan kesim folyosuna flok baskı denir. Yüksek flok yoğunluğuna sahiptir. Pamuklu, polyester, kumaşlarda kullanmak mümkündür. bütün plotterlar ile kullanılabilir. Kalın ve sert malzeme yapısı olduğu için genellikle 60 derecelik bıçak ile kesilmesi uygundur. Taşıyıcısı hafiften yapışkan olduğu için en ufak ayrıntıları bile mükemmel keser. Tekstil üzerinden kadifemsi yada kabartmalı bir görüntü sunmaktadır diyebiliriz. Firmamız flok baskı yapmaktadır

Flex baskı;hazır renkli transfer baskı folyolarından plotterlerde kesilerek, en ince detayını dahi bırakmadan taşıyıcı sayesinde tekstil yüzeyine prese hazır hale getirilir. Pamuklu ve polyester olarak her türlü yüzeyde rahatça ve kalıcı olarak uygulanır. Renkli yüzeylerde, kalın malzeme yapısı sayesinde kesinlikle kumaş rengini baskı yüzeyine vermez. Renk seçeneğinin çokluğundan dolayı en çok tercih edilen sistemlerimizden biridir.

 

TRANSFER BASKI: Sıcak Pres sistemi ile kağıdı kumaşa saniyeler içinde pres yaparak yapıştıran baskı türüne transfer baskı denir. Transfer baskı kağıt ile olur. Yalnız herhangi bir çeşit kağıt kullanılmaz, transfer baskı kağıdı kullanılması gerekmektedir. Herhangi zemin üzerine baskı mümkündür, fakat transfer baskı yapılacak zeminin polyester kaplı olması gerekmektedir. Bu baskı türünün en iyi özelliklerinden biri ise metraj baskı avantajı sunmasıdır. Saatler içinde binlerce transfer baskıya ulaşılması mümkündür. Günümüz koşullarında en çok tercih edilen baskı türünden biride transfer baskıdır. Firmamızın forma modelleri 'ne uyguladığı tekniklerden biridir. Ayrıca süblimasyon flok baskı tekniğiyle de okul logoları veya diğer tasarımlarınızı pamuklu yüzeylerede artık transfer edebiliyoruz.Uzun süre kalıcılık ve renk canlılığı sayesinde ürününüze şık ve kaliteli bir görünüm kazandırmaktadır. Transfer baskı kağıtları 1. hamur ve kaplamalı kullanılmaktadır. Pres sistemi ile zemine yüksek ısı verilerek kullanılan transfer baskı kağıtlarımız 1. sınıf kağıtlardır. Yıkamaya karşı dirençli transfer baskı kağıtları kalitesini anlamak için zeminde ki baskıyı yıkamanızı öneririz. Kalitesiz kağıt kullanımı baskının yıkama esnasında çıkmasına neden olur. Kaliteli transfer baskı kağıtını bu test ile ayırt etmeniz mümkündür. Yapışkanlı tekstil transfer kağıdı mevcuttur. Kağıtların üzerinde özel bir solusyon vardır, bu solusyon boyayı tutar ve kağıda işlemesini engeller ve ısı görünce bütün boyayı (süblime boya) kumaşa verir. Ortaya çıkan malzeminin kaliteli olmasının sırrı kullanılan kağıdın kalitesine bağlıdır. t-shirt transfer kağıdı, ise diğer kağıtları oranla daha kalın ve parlaktır. Yine t shirt transfer kağıdı özelliği olan yıkandıkça çıkmayan suya dayanıklı baskı geliştirmektir. Günümüz de gelişen ve değişen transfer baskı makinaları uzun yıllar kullanıma açık olmakla birlikte hassas sistemi olan makinalardır ve bu makinalar aynı zamanda transfer baskı presleri olarakta adlandırılmaktadır.

 

SERİGRAFİ BASKI: Bu baskı tekniği;özel olarak hazırlanmış olan ipek kalıplara basılacak resim veya yazıyı aktararak, bunu yine özel kumaş boyalarıyla baskı yapılacak kumaş yüzeyine transfer etmektir.Daha sonra kumaş yüzeyi sıcak preste uygun sıcaklıkta kurutularak işlemimiz sona ermektedir. Bu tekniğin amacı yüksek adetli işlerde uygulandığından maliyeti olabildiğince aşağılarda tutarak promosyon sektöründe ucuz yollu ve kaliteli ürün üretmektir. Kullanılan boyalar sağlıga zararsız,uzun süreli kalıcı,yıkamaya karşı dirençli malzemelerdir.Sınırsız renk seçeneğiyle birden fazla renkli baskı yapmak mümkündür.

 
 
Sipariş Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Konu
Mesaj
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret91637
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.919329.0352
Euro31.133831.2586
Saat
Takvim